8 vecí, ktoré by mal obsahovať správny beauty kútik

Vlastný beauty kútik si praje snáď každá žena. Splňte si svoj sen a vytvorte si miesto, kde sa budete môcť v kľude skrášľovať a upravovať. Všetky vaše kozmetické produkty tak budete mať pohromade a nebudete musieť každé ráno čakať na kúpeľňu.

Toaletný stolík

Victoria Adelaide toaletný stolík
Victoria Adelaide

Základom je kozmetický stolík. Viete si predstaviť lepšie organizovanú kozmetiku, než vo vlastnej toaletke? Pri jej kúpe sa však rozhodujte aj podľa množstva úložného priestoru. Určite oceníte dostatok zásuviek, v ktorých budete mať všetko potrebné hneď po ruke.

Organizéry a krabičky

Aby sa vám kozmetika nepomiešala, kúpte si do zásuviek rozdeľovače a krabičky, do ktorých dáte zvlášť rúže, riasenky alebo očné tiene. Na stolíku môžete mať ďalšie organizéry a stojany, kam umiestnite najviac používanú kozmetiku.

Podnosy

Niektorá dekoratívna kozmetika si zaslúži byť na očiach. Prečo ju teda schovávať niekam do krabíc a nevystaviť ju radšej na ozdobný podnos? Odkladacia plocha sa skvele hodí pre vaše parfumy a poslúži aj ako krásna dekorácia.

Zásobník na vreckovky a odličovacie tampóny

Niekedy sa stane, že sa make-up nepodarí hneď na prvýkrát. Nielen preto je potreba mať po ruke vreckovky a odličovacie tampóny, pomocou ktorých sa rýchlo odlíčite a môžete začať s make-upom odznovu. Nádobky na vreckovky môžu byť obyčajné priehľadné zásobníky, ale dekoratívne kúsky z dreva či mramoru.

Zrkadlo

Beatrix Aragon toaletný stolík
Beatrix Aragon

Zrkadlo tvorí najdominantnejšiu časť skrášľovacieho kútika. V obchodoch sa dajú nájsť naozajstné skvosty, ktoré dokonale ozvláštnia priestor. Môžete rovno siahnuť po toaletnom stolíku so zabudovaným zrkadlom a vyhnúť sa tak vešaniu na stenu. U seba majte vždy aj zväčšovacie zrkadlo, v ktorom pred odchodom skontrolujete, či ste neprehliadli nejakú nedokonalosť.

Dobré osvetlenie

Stolík umiestnite čo najbližšie k oknu, aby ste na seba pri líčení dobre videli. Pokiaľ takúto možnosť nemáte, kúpte si zrkadlo so zabudovaným osvetlením alebo dobré lampy so studeným bielym svetlom. Určite nestojíte o nepríjemnosti so zle rozotretým make-upom alebo nerovnomerne naneseným púdrom.

Dizajnová stolička

Pri zariaďovaní svojho beauty kútiku nepodceňujte ani výber stoličky! Originálna taburetka ozvláštni interiér a dodá miestu požadovanú atmosféru. Farba, poťah aj tvar dokážu úplne zmeniť vzhľad celého priestoru.

Originálne dekorácie

Už máte štýlové krabičky, podnosy, zrkadlo, ale stále tomu niečo chýba? Každý priestor obohatí dobre zvolená dekorácia. Pokiaľ máte radi minimalizmus, zadovážte si rezané kvety, rastlinky v kvetináči alebo jednoduchý plagát. Nič nepokazíte ani ozdobnou sviečkou s vašou obľúbenou vôňou.