5 módnych trendov pre leto 2020

Pomaly, ale isto nám začína leto a s ním prichádzajú aj nové módne trendy. Na aké novinky sa môžete tešiť v nasledujúcich mesiacoch? Pozrite sa, ktoré z nich zaradíte do svojho šatníku alebo ranného pravidelného líčenia, a ktorým sa pre istotu radšej vyhnete.

Návrat deväťdesiatych rokov

Trendy 90. rokov sa pomaly vracajú už dlhšiu dobu a tento rok si ich užijeme naozaj naplno. Opraný denim, batiky, topánky so špicou do štvorca sú hitom tohtoročného leta. Všetko môžete priviesť k dokonalosti pokiaľ zvolíte dobové strihy.

Neónové farby

Už tohtoročná jar sa niesla v znamení intenzívnych farieb. Žiarivé neóny ovládnu aj leto a vy sa tak nemusíte báť siahnuť aj po výraznej žltej, oranžovej, rúžovej alebo zelenej.

Tieto nápadné odtiene naviac nemusíte mať len na oblečení. Skvele budú vyzerať aj na nechtoch alebo doplnkoch.

Žiarivé oči

Očné tiene hrajúce všetkými farbami sa teraz objavujú takmer vo všetkých módnych časopisoch. Prehliadkové móla pre sezónu jar/leto boli plné modeliek s celou škálou žiarivých očných tieňov, od sýto rúžovej, zelenej až po tyrkysovú.

Namiesto farebných tieňov môžete uprednostniť výraznú ceruzku, ktorá vaše oči zvýrazní rovnako dobre. Nezabudnite sa ale držať len jedného tónu a nakoniec naniesť vrstvu čiernej riasenky.

Neutrálna béžová

S čím lepši skombinovať žiarivé neóny než s praktickou béžovou? Praktickou preto, pretože sa vám bude skvele ladiť so všetkým na tomto zozname.

A pokiaľ sa na neóny necítite, môžete sa do béžovej obliecť od hlavy až k pätám. Jednotlivé tóny tejto farby sa vzájomne veľmi dobre dopĺňajú, či už sú na kabelke alebo perách v podobe nude rúžu.

Mliečna, piesková, púdrová, telová – všetky tieto odtiene potešia minimalistky a vás outfit povznesú o úroveň vyššie.

Bronzer po celej tvári

Bronzer je už stálicou medzi trendami v líčení. V zime zaistí, že aj bez solária alebo samo opaľovacieho krému budete vypadať ako by ste sa práve vrátili z dovolenky, a v lete len podtrhne tón vašej pleti.

Môžete ho naniesť prakticky na celú tvár, ale dajte si pozor, aby ste to s ním neprehnali. Pokiaľ si s týmto produktom zatiaľ nie ste príliš isté, naneste ho pozdĺž čela, pod lícne kosti a pod čeľuste. Tým určite nič nepokazíte.


Použiť sa dá aj namiesto očných tieňov. A keď si zakúpite svetlejší odtieň bez lesku, nemusíte sa báť ani trochu zaexperimentovať. A kam s novými kozmetickými pokladmi? Pokiaľ vám už nestačí polička v kúpeľni alebo zásuvka v spálni, doprajte si viac priestoru na skrášľovanie a vytvorte si vlastný beauty kútik.